| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am o intrebare pentru cei care stau in chirie: Voi lasati o copie a cheilor de la uşă proprietarului?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Proprietarul lasa cheia chiriasilor, nu invers. Ca sa schimbi yala ai nevoie de acordul lui. Tu ai doar folosinta imobilului. Nu poti aduce modificari imobilului fara acordul proprietarului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Proprietarul trebuie sa aiba cheie in caz de forta majora, nu? Ce se intampla in caz de incendiu, inundatii sau alte riscuri daca tu esti departe de casa?