| lolita24 a întrebat:

Acum cateva minute mancam lapte cu cereale. Din neatentie am varsat bolul pe covor. Am strans repede, insa inca mai e ud. Se va duce pata cand se usuca? crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramine patat. Serge-l acum cu un burete inmuiat in apa rece.

| lolita24 explică (pentru anonim_4396):

Am sters cu un burete semi ud. Nu l-am udat foarte tare. Sper ca se duce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lolita24):

Sa speram. Depinde si de culoare (daca se observa sau nu).

8 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Probabil ca se va duce, nu am mai auzit de pete de lapte.

| Sănduțța a răspuns:

Vai :o și eu am pățit la fel!
Nu cred că se v-a duce. Adică v-a ramîne urmă și încă cleios!
Te sfătui să-i spui mamei tale:
„Mamii"
„Ce?"
„Vino-n coa!"
2 minutes later:
„Ce ai făcuut aici?"
„Am vărsat unpic lapte pe jos mă ajuți?"
și te v-a ajuta big grin Ce mai are de făcut oare? big grin

| lolita24 explică (pentru Sănduțța):

Mama nu e acasa, prefer sa nu-l chem pe tata, if you know what I mean laughing

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Ia o perie de paie ...moaie in apa cu sapun, freaca apoi lasa sa se usuce. Treca sigur.

| ionandreea97 a răspuns:

Daca nu s-a dus poti incerca sa dai cu putin Biocarpet(sau orice alta soluie de spalat covoare) si trebuie a iasa.

| Ancutza2000Anca a răspuns:

Da se va duce.Sa dai cu buretele ud si niste Axion sau ceva de genul asta. Fundita?