| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să mă ajutați! Mi-am cumpărat o pătură, care mă curentează dacă o pun pe mine... Îmi puteți spune ce aș putea încerca să îi fac ca să fie o pătură normală și să nu mă mai curenteze?

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cumpara alta dar din bumbac si nu o sa mai patesti nimic.Ce sa faci? Pui prima data un cearceaf, ala din bumbac apoi peste patura.

| CodrutElian1990 a răspuns:

La spalare in masina pus bicarbonat de sodiu.
Cauta pe net, sunt multiple metode.

| Mopmop a răspuns:

Pune patura intr-un cearsaf plic!

| KR0NSTADT a răspuns:

Fă-i o împământare.

| cristi202 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Impamintare?!? ☺ Daca e materialul sintetic la care ma gîndesc eu, e vorba de electricitate statica...

| KR0NSTADT a răspuns (pentru cristi202):

Cristi, doar sunt eu, Kronstadt. Ce răspuns să-i dau, când e clar că e varză la capitolul fizică. laughing
Apropos, poate ne vedem anul ăsta, să mai vorbim și live. happy

| cristi202 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Stiu cine esti. Kronstadt e greu de uitat ☺. Mi-ar face placere sa ne vedem. Vedem cand.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru cristi202):

Să dea firul ierbii. happy