| teo530 a întrebat:

Heyy TPU, rog seriozitate.
Am o problemă cu "musafirii".Ai mei acum 12 ani au pus lambriu în casă, iar acum avem probleme cu "musafirii" deoarece cam de 6 săptămâni se aud mici zgârieturi prind lambriu pe lângă camera mea și credeam că e mama sau fratele meu mai mic care zgârie pe ușă cu unghiile sau credeam că e un fluture care se lovește de tavanul fals și chiar mă ridicam noaptea din pat si aprindem becul, mă uitam pe tavan și nu vedeam nimic, nici un fluture. Apoi acum 4 săptămâni în baie mirosea a urina de șoareci, și acum 2 săptămâni am auzit lângă camera mea zgârieturi destul de puternice și se auzeau de parcă era un băzăune foarte mare care se lovea de lambriu.I-am spus mamei și a spus că sigur avem șobolani.Și de atunci mai aud câteodată azi zgârieturi prin pereți în lambriu, cum se plimbă prin casă. Soluția ar fi să dau tot lambriul din casă jos, să dau cu glet și să vopsesc pereții.Dar e destul de costisitor știți voi vreo cale mai bună de a scăpa de ei fără să dau lambriul jos?
Dau fundă celui mai bun răspuns.
Mulțumesc anticipat.
PS.Am uitat să menționez că stau la bloc și că ar fi putut intra prin țevile de aerisire sau canalizare.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu da banii pe aparate cu ultrasunete, și-a luat un prieten unul (scump de altfel) si se plimba rozătoarele pe lângă el fara nici o jenă.
Capcane, lipici si pasta raticida. Pasta e cea mai eficienta, doar ca daca se întâmpla sa moara prin locuri ascunse, se va lăsa cu un miros groaznic pentru câteva zile.

10 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pai de solutii sunt 2.
1 este un aparat care il vand astia la teleshoping cu un aparat ce ii enerveaza cu frecvente.
2 ia o pisica si fai o cale de aces
3 pune niste carne sau paine cu otrava... animalele astea proaste cum vad mortaciuni de ai lor cam evita sa mai dea pe acolo( este bine cu pisica pentru ca zbiara acel tipat de panica pentru ailalti ).

| teo530 explică (pentru Crackman):

Unde naiba să îi fac loc pisicii prin lambriu

| lpavel a răspuns (pentru teo530):

Nu cred ca ai mai mult de unul sau maxim 2 la bloc, deci capcane si otrava sunt cele mai bune in cazul tau, apoi putina rabdare, maxim o saptamana si ai scapat de ea! Bafta!

| teo530 explică (pentru lpavel):

O sa incerc.Mersi!?

| Crackman a răspuns (pentru teo530):

Eu am dat niste idei
Nu trebuie sa faci praf toata treaba.

| darrio2007 a răspuns (pentru Crackman):

Nu sunt bune aparatele alea. Luasem pentru gandaci. Isi facusera cuib in spatele lui pentru ca era călduț.

| Crackman a răspuns (pentru darrio2007):

Asa uhwinking?

| darrio2007 a răspuns (pentru Crackman):

Fara gluma.

| banditgroenlanda a răspuns:

Eu cred ca-s fantome.

| teo530 explică (pentru banditgroenlanda):

Asta am crezut și eu la începutlaughing))