| Gabrynny a întrebat:

Imi poate spune cineva cum se prind albinele? am in curte 2 brazi pe unul se afla un roi si nu stiu cum sa-l prind. este destul de sus si nu am cum sa ajung la el. ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa bagi mana in mijlocul roiului si sa scoti matca--e mai mare--, apoi o pui intr-un cos si albinele o v-or urma.Trebuie sa faci miscari foarte lente.

2 răspunsuri:
| CRISS69TM a răspuns:

Taie bradul.

| msweety a răspuns:

Nu stiu cum poti sa ajungi la el.dar incerci dimineata, pentru ca atunci sunt mai amortite, daca incerci dupa 11-12 nu o sa iasa bine