| Florin9559 a întrebat:

Imi poate spune si mie cat dureaza sa iti bagi gaze la casa(tara) si cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai conducta de gaz in fata casei, lucrarea de racordare se poate face intr-o saptamana (proiect, aprovizionare, lucrare).
Totul depinde, cum "iti misti urechile" cu firma executanta.
Costul se stabileste in functie de necesarul de materiele, manopere, proiect si autorizare, de catre executant.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde de distanta unde este conducta principala de gaze, de aprobarile luate, putand sa te coste cateva mii sau cateva sute de mii de lei, daca satul este deja racordat la gaze, fiindca numai asa este posibil sa se traga gaze acolo.

| sierra1 a răspuns:

Mi se pare mie sau ai mai intrebat asta?

https://www.tpu.ro/......-casa-sat/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este conductă de gaze pe stradă, câteva mii. Dacă nu este, câteva milioane.