| paranteză a întrebat:

In curand imi voi schimba mult camera.
Am tot cautat pe net cum sa o fac dar nimic nu ma satisfacut. am vrut initial sa o fac in 2-3 culori apropriate. Dar nu vreau sa o fac roz / mov.As fii vrut sa o fac cu peretii turcoaz. Dupa m-am gandit ca ar fi frumos sa o fac in doua culori. si dupa am dat de site-ul asta care cred ca m-ar ajuta foarte mult sa asociez culorile http://colorschemedesigner.com/. Acum am cautat pe TPU si am gasit persoane care au peretii portocalii.Si daca stau sa ma gandesc, culoarea asta nu este tocmai iritanta.
Asa ca am gasit asa :
#FF7400, #FF9640, #FFB273 si #00A67C.Primele trei sunt nuante inchise si mai deschise de portocaliu iar ultima este o nuanta de verde aruncat un pic spre turcoaz.
Acum nu stiu cum sa fac. nu am o camera tocmai incapatoare.Asa ca ma gandeam sa:
Imi fac o biblioteca #FFB273, o culoare asa mai palida sau #BF7130. #00A67C sa fie perdeaua. apoi ma gandeam ca un perete sa-l umplu de desene facute de mine si de cateva postere. in rest, as cauta vrea niste modele de paturi si sifonier. Puteti sa imi mai dati niste ideei de culori? Ce sa fie cum. avand in vedere ca am o camera care e mai mult lunga decat lata..si nu vreau canapea, vreau pat-pat.

1 răspuns:
| G66 a răspuns:

Incearca sa-ti faci tu propia camera.coloreaz-o, fa-o dupa imaginatia ta. daca vreihee hee