| BergerCipy a întrebat:

In Germania se pot primi case gratis penteu persoanele cu handicap

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Intelege ca asa ceva nu exista, nici eu ca nativ German nu primesc asa ceva si nu voi primi in veci, dar voi primi unele scutiri de taxe inclusiv chiria gratis si o pensie de handicap daca ai cotizat si esti inregistrat la ei in evidenta, nu primesti casa gratis nici daca muncesti toata viata si esti cetatean german, si acolo e birocratie mare, trebuie sa dovedesti totul