| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu o luna mi am luat niște cizme din piele întoarsă și acum am văzut ca mi le am zgâriat. Voiam sa va întreb dacă pot sa le mai fac ceva acum.pe net am citit ca le pot repara cu o radiera și nu stiu dacă merge.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de zgîrieturi.
Daca sunt superficiale, poti da cu crema de ghete pe ghete, si le vor acoperi. Eu imi iau bocanci din piele intoarsa de ani, ca e mai fina si mai moale, si se simte la purtat, si nu ii port pana nu ii dau bine cu crema, si asa se si păstrează si intretin mai bine (tot cu crema).
Daca sunt zgirieturi serioase, nu prea mai ai ce face. Se vor vedea oricum.

| sierra1 a răspuns:

Piele zgâriată = peticită cu o radiară? glumești

aia așa rămâne, grijă pe viitor

| Dddonkey a răspuns:

Cred ca e posibil sa o reparii la unii specialisti dar de obicei trebuie sa fie ceva de colectie si foarte scump ca sa se merite. Incearca sa ii aplici crema daca nu e o culoare deschisa sau nu e prea evidenta zgarietura.
Nu e inca in garantie? Intreaba vanzatorul/producatorul ce ai putea face? Poate au ei idei sau stiu unde ai putea sa incerci in zona de care locuiesti.