| anonim_4396 a întrebat:

Intreb pentru cineva: O soba(teracota) recent "refacuta" folosind pamant din ala galben etc, pentru a lipi boltarii, de cat este nevoie pentru a se usca pamantul ala, incat sa se poata face focul in soba?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In jur de o saptamana din cate stiu. Nu ti-a spus cel care ti-a refacut-o?

| adryang78 a răspuns:

Depinde foarte mult de temperatura aerului și umiditatea din încăpere. Dar în câteva zile se poate face focul, de regulă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu la mine facut lucrarea, deci nu am vorbit cu omul respectiv.