| claudiuflorin a întrebat:

La pervaz la geam am pusa gresie, si faianta. Si vreau sa le dau jos, cu ce anume sa le dau? Si cum mai scot adezivul de la geam? Cum reusesc, ce sa fac? Multumesc

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Pune o scandura peste gresie sa nu sara bucatzi din ea in geam
foloseste o dalta lata si ciocaneste cu rabdare
iar adezivul inmoaie-l cu un burete imbibat in alcool si pe urma al razi cu un dispozitiv cu care se curata suprafata ceran al cuptorului de gatit se gaseste de cumparat la obi
(nu zgarie)

| 9gygy a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa recuperezi placile de gresie. Din pacate nu prea ai alta varianta decat dalta si ciocanul. Daca ai o dalta mai lata si o introduci intre gresie si perete (spalet), si bati incet, ai sanse sa scoti gresia fara sa se sparga. De obicei eu salvez la decopertare gresie cam 60-70% daca am rabdare cu ele.

| TekkenRO a răspuns:

Cu ciocanul şi cu dalta!?

| claudiuflorin explică:

Si daca imi sare bucatele de gresie...cand sparg cu ciocanul si dalta.am mai patit nu mai vreau

| Nicu_6664 a răspuns:

Cu picamaru laughing). incet cu dalta

| Dumnezeul a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......fect.html, imprumuta de la un prieten, cunonstinta ceva, foloseste capul de dalta... "sare" repede din cauza vibratiilor, adica se desprinde fara se se sparga(depinde de noroc:D ) cat despre mizerie... etc nu face prea mult;) BAFTA