| byka23 a întrebat:

Merita 4000 de euro un apartament cu 2 camere in orasul Balan jud Harghita(de renovat)?

9 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Da merita!

| mihaibrasov a răspuns:

Apoi, in orasul fara nume, e pe nimica (zic eu). In Brasov cu 4000 de euro nu cumperi nici macar debaraua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proprietar(a) al acestui apartament?
Orasul nu are legatura cu pretul renovarii.
Trebuie sa scrii ce ai vrea sa fie renovat?! Asa ai putea sa ai o parere de cat ar putea fi valoarea toatala a lucrarilor, vrei si mobilat?
In cazul ca vrei sa renovezi 100 la suta acest apartament, NU merita, este o suma imensa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ajutorul acestui site Dedeman poti calcula necesarul de materiale si preturi pe modele pe care le gasesti pe alte pagini din Dedeman, trebuie alese
calculul pentru diverse materiale (faianta, gresie, parchet, etc.) e pe pagina http://www.dedeman.ro/ro/calculator-necesar-faianta/C-2/calculator.html

NU am inteles TU cumperi apartamentul cu 4000 euro sau atat vrei sa dai pentru RENOVARE?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula aceste preturi ' bomba " apar in zone in curs de depopulare, fara locuri de munca, fara perspective.
Cum orasul a aparut datorita mineritului si acum exploatarea se afla in lichidare, este clar ca saracia in oras, este extrema.
Daca nu aveti alta locuinta, merita banii dar nu cred ca in zona veti gasi ceva de munca...( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duceti-va in BALAN sa vedeti ce zona minunata este. super tare sau intrati pe google sa vedeti.

| frvtel a răspuns:

Cred ca ai vrut sa scrii jud. Hunedoara.In Harghita nu prea cred sa existe orasul Balan.Merita atata, numai ca nu uita ca este o zona "moarta". Ce naiba vrei sa faci tocmai acolo?!

| Skizzi a răspuns:

Merita,zona e foarte frumoasa

| coss a răspuns:

Nu merita tocmai m-am mutat de acolo preturile sun imense iar locuri de munca nimic.