| alondrakiss a întrebat:

Mi-am cumparat aragaz nou, dar innegreste vasele.O solutie ca sa nu mai inegreasca?

5 răspunsuri:
| Ale5184 a răspuns:

Poate e flacara prea mare. Incearca pe redus

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu ce il folosesti? Cu gaz metan sau butelie. Daca il folosesti cu butelie i-ai schimbat diuzele? Ele vin din fabrica cu diuze pentru gaz metan.

| anonimg a răspuns (pentru Salontanul):

Așa este: trebuiesc schimbate duzele dacă se folosește butelie.

| mihai69 a răspuns:

Indiferent dacă i-ai schimbat sau nu duzele, mai trebuie făcut și un reglaj corect al amestecului de aer/gaz ca să nu mai afume.
Pune mâna și citește manualul de utilizare la partea de punere în funcțiune sau mai bine cheamă un specialist, dacă nu te pricepi. Altfel riști cel puțin o intoxicație cu monoxid de carbon, dacă nu vreo explozie.

| alondrakiss explică:

Cine mi-a montat aragazul la butelie, i-a schimbat duzele, care erau pentru butelie, le pusese pe cele de gaze.