| VladCosmin007 a întrebat:

Mi-am luat un pistol airsoft(p99 dao) modificat la 6.5 jouli. Nu prea ma pricep la capsulele de co2, daca las capsula in pistol si il folosesc o data la 5 zile (acasa mai trag in sticle la tinta, nu ma duc la joc la airsoft) se strica pistolul sau ce? Si mereu cand scot incarcatorul din el cade prima bila care e pusa deasupra. De ce?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Cat te-a costat imitatia? Cand cade jos bila inseamna ca e ieftineala de aia de 10 lei care aveam cand eram pusti si ma chinuiam sa deblochez reculul cand se bloca bila in el. capsula nu are nimic daca o lasi in pistol ea e inchisa si isi da drumul numai cand tragi. Ideal ar fi sa ai un pistol cu bile de cauciuc fara co2 in caz de ceva ai cu ce sa te aperi in casa ta.