| Feyenooord666666 a întrebat:

Momentan in chiria care stau sunt 2 geamuri in care dimineata bate soarele direct pe ele.
Ma gandeam o solutie cat de cat ieftina prin a aplica niste folii care sa reflecte cat de cat soarele.

Ati avut sau aveti astfel de folii sau imi puteti recomanda ceva? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Ia niște jaluzele din astea:
https://www.emag.ro/......DLRY3SBBM/

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Exista folii fara adeziv, usor de scos. Totusi, eu as prefera jaluzelele.

Bula
| Bula a răspuns:

Pui un cearsaf "ca la uscat" pe suportul de draperii.
Nu costa nimic in plus.winking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie sa aduci modificari in casa altuia fara sa i ceri acordul proprietarului, nu este casa ta esti chirias si orice ai de gînd sa faci suni proprietarul si il intrebi.

| Feyenooord666666 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La chestiile astea gen draperii jaluzele nu prea are ce comenta, ca oricum lui ii raman.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ok mult succes

| mihai69 a răspuns:

Am. Se găsesc la magazinele de bricolaj.
Poți lua și jaluzele, draperii...

| Feyenooord666666 explică (pentru mihai69):

Nu stiu care ar fi varianta mai ieftina, ma gandeam si la jaluzele sincer.

| anonim3247 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Dacă ești chiriaș cauți pe afară cartoane mari de la frigidere sau TV mari și decupezi cartonul cât e geamul și îl lipești cu scoci.

| dullcat a răspuns:

Poti lua in considerare sa cumperi draperii de noapte. Poti gasi ieftine si la magazine sh. In felul acesta dimineata nu te va deranja, inca vei vedea lumina soarelui in alte ore ale zilei, plus ca va arata mai frumos camera. Imi cer scuze, cred despre jaluzele ca dau are de camin sau institutie publica obosita. laughing

| Frank51 a răspuns:

N-ai jaluzele?

| Feyenooord666666 explică (pentru Frank51):

Nu, nu sunt jaluzele, doar draperii.

| Frank51 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ia niște jaluzele din astea:
https://www.emag.ro/......DLRY3SBBM/

| dolceromania a răspuns:

Bate o pătură in cuie!