| AndreeaMicuța123 a întrebat:

Neața TPU
Am o camera mica sa cred eu 5m×3
Si mereu fac curat si nu se termina mizeria(nu este foarte mare mizerie) sa imi dati niste idei despre curatenie
Acum altceva
Vreau niste idei despre amplasare cat mai ingenioase nu am strict financiar mare vreo 20 de lei putin stiu atat am in pusculita

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa nu mananci in camera/sa faci ordine si dupa ce inveti/dupa ce te dezbraci/nu umbla incaltata.
Fiecare lucru sa il pui la loc dupa intrebuintare.
La ultima dorinta nu prea am inteles despre ce este vorba.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Alege o zi libera (sambata sa zicem )Scoti covoarele afata, le bati cu batatorul. Daca sunt pete le scoti cu ajutorul detegentului special.Il lasi afara sa se usuce.Intre timp maturi bine parchetul, il speli!
Iti faci curat in birou, il dulapul de haine! Eventual speli si ferestele.Aduci covorul in casa.Te asigur ca iti ia cel putin 2-3 ore si vei mai multa grija sa intretii curatenia.
In plus cand te schimbi pui hainele direct in masina de spalat sau in cosul cu rufe, hartiutele direct la cosul din baie/bucatarie.
Cand bei un ceai /lapte duci cana la bucatarie imediat sau cel putin cand iesi din camera!
Inca o sugestie; te pui in pragul usii, te uiti in camera si te uiti ce nu ar fi in regula ( o hartiuta, o haina lasata aiurea... ) si rezolvi problema!
La fie regula sa te descalti cand intri in camera pentru ca pe langa faptul ca ai putea sa murdaresti covorul, il umpli de praf, pe care il poti inhala!
Intr-o camera curata si mereu aerisita iti va fi mereu drag sa intri!
Nu am inteles ce vrei in ultima ta fraza, poate reviii cu amanunte!

| AndreeaMicuța123 explică:

In ultima parte vreau niste idei de amplasare a biroului, idei de decorare a peretilor (am uitat sa mentionez sus)cu un buget mic