| Cksihja a întrebat:

Nu știu de ce dar buburuzele roiesc în jurul casei, iar pereții sunt plini, în viața mea n-am mai văzut așa ceva.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E semn ca faci nunta la anul'hee hee

| zilog a răspuns:

Mergi la dedeman giurgiului sau la magazine din astea pentru plante cere sulf
faci o cutie de conserva in care pui carbuni dupa ce ai jar in acea cutie de conserve pui acolo o bagheta de sulf
si va scoate un fum atat de intepator la nas in cat pleaca toate insectele zburatoare gandaci orice le enerveaza atat de rau si pe viespi albine in cat le strica starea de spirit si fug de la tine bio eco natural fara otravuri nocive omului

| Vântulalb a răspuns:

E vremea lor de "invazie". In fiecare toamna se intampla. Dar e bine pentru ca ele consuma afide, musculite, acarieni si alte insecte mici cu corpul moale.

| AdrianaLacan a răspuns:

Buna, este o invazie perioada asta, cel putin la Cluj happy https://zcj.ro/......04879.html

| AdrianaLacan a răspuns:

Exista solutia k-othrine la farmacie veterinara, este 6 lei o fiola, o combini cu apa si o pui intr-un recipient care pulverizeaza(de spalat geamuri de ex, daca nu ai unul anume) si stropesti pe peretii casei, si dispar, aceasta solutie e folosita si in macelarii pentru muste. Socrii mei o folosesc atat in casa cat si afara toata vara, mentru ca au multe muste (in Braila).