| DianaAndreea90 a întrebat:

Pai ...imi place de un baiat de aproape un an, deci imi place din prima clipa cand l-am vazut, deci doar cand aud de numele lui imi bate inima si simt fluturasi in stomac.Suntem doar amici...sa zicem

In jurul lui roiesc o gramada de fete. Credeti sa as putea sa il uit? Sau cum sa il fac sa ma placa?

6 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Un an de zile ti-a placut? un an de zile ai trait doar cu speranta ca poate ma va baga si pe mine in seama? pppfffff,, mai selena, da cam ai intirziat, la tine roiesc fluturasii in stomac in timp ce in jurul lui roiesc fetele. ooo noo, sa nu te sperii ai sanse la el daca nu are prietena.parerea mea este ca sa i-ti asculti inima, aici mai Depinde de baiatul pe care ai pus ochii, si de preferintele acestuia care sa-ti usureze tie calea spre a-l cuceri. Un baiat intotdeauana va aprecia o fata aranjata, insa nu la modul tipator, ci natural, o fata delicata, din toate punctele de vedere, genul de persoana cu care sa te mandresti cand iesi pe strada ca o ai la brat. Concluzia: putina aranjare in plus nu ar strica!
Tinta trebuie sa afli din timp ca este disponibila avansurilor tale. Sa nu devii roata de rezerva de la car! Fii spontana, nu te ambala in aparente inutile, in mentalitati preconcepute! Trebuie sa vada ca ai initiativa, insa nici prea multa indrazneala si o atitudine prea intepata nu te vor face sa intri in gratiile lui. Rezervata, dar nu intr-atat incat sa nu te remarce! Echilibru intre indrazneala si reticenta. Eu mizez pe o atmosfera destinsa, relaxanta, altfel decurg lucrurile in astfel de momente. Cu zambetul pe buze, poti fii foarte glumeata. Foarte important este sa ai incredere in tine. Sa vada clar ca stii ce vrei, si ca nu te afunzi in stangacii cand ii declari ca-l placi. Mie mi-au placut dintotdeauna baietii directi, dar si eu am fost directa. Initiativa am luat-o eu de cateva ori chiar, si lucrurile au iesit bine. Anumite informatii pe care vrei sa le afli de la el, le poti arunca sub forma unor glume sau intr-un mod subtil (banalul "imi dai nr tau de tel?" mi se pare destul de vulgar, cu siguranta cu ceva creativitate se poate gasi o replica mai inteligenta). Sa para ca esti sclava lui, dar de fapt tu sa-l domini! O sa poti avea o atitudine adecvata in functie si de atitudinea lui, de modul in care va raspunde "atacurilor" tale. Nici o mascare totala si o transformare totala asupra fizicului tau nu este benefica, intrucat se va observa in timp ca ai purtat o masca pentru el, si va fi dezamagitor sa afle ca i-ai inscenat un act de seductie doar pentru a pune pe el. Fara minciuni!
Spor la treaba si fii increzatoare in fortele proprii!

| Papusha_3366 a răspuns:

Flirtul cu privirea este mereu de ajutor... Da-i de inteles ca il placi, dupa ce vei vedea reactia lui vei decide sa fii cu el sau sa il uiti.

| diana_9674 a răspuns:

Exact aceeasi problema am avut-o si eu.Numai cand ii auzeam numele inima mi-o lua la galoplaughing...Eu credeam ca lui ii place de mine. dar nu-i placea.insa macar ma considera draguta si vbrea frumos cu mine. Dar in final el s-a combinat cu prietena mea cea mai buna si am suferit enorm.Insa si acum imi mai place as aputin de el insa nu asa mult. Dar sti care e cea mai buna solutie? sa-i zici ca-ti place de el. Mie asa mi-au zis multi dinainte si intr-un tarziu i-am zis baiatului ca-mi place de el. Daca te refuza o sa te doara dar dupa no sa-ti mai placa de el[iti spun din propria experienta], iar daca nu te refuza cu atat mai binelove struck. Daca nu ai tupeu` neceasr sa ii spui direct, incearca sa vorbesti cat mai mult cu elpe mess, diverse banalitatit, fii glumeata, mai da-te asa la el.Asta de obicei functioneaza.hee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca il placi fara sa iti explodeze fluturasii in stomac. Zis asta pentru ca s-ar face cam multa mizerie.happy

| alexandra14_5517 a răspuns:

De ce sa il uiti? Esti sigura ca lui nu ii place de tine? happy Incearca-ti norocul, poate si el te place si gandeste la fel ca tine: "Cum as putea sa o uit?". Incearca pe mess, sau afara sa il chemi de o parte
si sa il intrebi ce parere are despre tine, dupa care sa ii dezvalui sentimentele pe care le porti fata de el (nu-ti fie rusine, ai multe de pierdut cu asta) asa poate isi va face si el curaj sa iti spuna ce simte pentru tine!
Curaj si bafta! :*
Cu drag, Alexandra happy

| Elena_5433 a răspuns:

Eu zic sa mergi pana la capat, nu are rost sa nu incerci, si nu conteaza celelalte fete oh go on la urma urmei acum e singur nu? Nu i spune ca il placi, joaca-te putin cu el si sigur i vei capta atentia.