| alexandrubt13 a întrebat:

O recomandare cea mai buna saltea pentru un pat matrimonial nu prea moale dar si sa nu infierbante si rezistenta in timp si la greutatea a 2 persoane peste 170 kg?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu am un Adormo de care sunt foarte mulțumit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salteaua dormeo sau Previ

| relian a răspuns:

Pat matrimonial laughing mda e tare de tot.Asa se numeste pat matrimonial? Se folosesc la nunti sau cand iti dai intalnire dupa un anunt matrimonial laughing

| cristi202 a răspuns (pentru relian):

Da, chiar asa se numeste. E un termen tehnic.
Patul matrimonial e cel de doua locuri. Ca latime, sunt cele peste 160 cm.

| relian a răspuns (pentru cristi202):

O fi daca zici tu, desi ma cam indoiesc

| cristi202 a răspuns (pentru relian):

Este. Crede si nu te indoi. happy
https://studiomob.ro/2018/05/12/pat-matrimonial-la-comanda/
"Desi este prin definitie patul din dormitor destinat cuplului, patul matrimonial..." scrie pe acolo. Si e la prima cautare pe Google.

| Vlad_Raicu_1996 a răspuns:

In fan