| 7Azaky a întrebat:

Patul meu e format dintr'o saltea..si un cadru de lemn care inconjoara salteaua! Din cauza ca dorm pe o parte a patului si salteaua se lasa pe partea aia, a inceput sa scartaie cand ma misc pe aceea parte a patului(deoarece apasa salteaua pe aceea margine a patului )! Ce as putea face ca sa nu'mi mai scartaie patul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salteaua se intoarce si pe lungime si pe latime cam in fistecare luna, fiindca in ani de zile locul unde dormi va lua forma trupului din cauza deformarii neuniforme a arcurilor.deci invarte-ti salteaua macar la doua luni odata.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l dai cu vaselina rolling on the floor Dispare frecarea si implicit si enervantul scartait. laughing

| 7Azaky explică (pentru corbulalbrosu):

Pai as manji salteaua asa laughing E pusa ca intr'un cufar cum ar veni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasi vecinilor impresia ca nu esti cuminte? I-ati o partenera de pat, sa echilibrati salteaua.