| ramona_moldoveanu a întrebat:

Pot sa pun tapet peste tapet?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Care e sensul? nu inteleg daca ai deja un tapet ce sens are ca sa il acoperi?

6 răspunsuri:
| stardeea a răspuns:

da matusa mea asa are si nu a patit nimic

| jolie_3446 a răspuns:

Se poate pune peste tapetul vechi. scopul este sa schimbe modelul probabil sau s-a deteriorat cel vechiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e igienic! Cel mai bine e sa scoti tapetul vechi si sa zugravesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate pune tapet peste tapet daca primul e pus pe beton se poate

| sorin_popescu a răspuns:

Teoretic, nu. E mult mai bine daca dai tapetul vechi jos! Dar daca cel vechi e foarte bine fixat si foarte neted, nu cred ca e asa grav sa pui un tapet nou peste cel vechi! Succes!

| nicolae_cartea a răspuns:

Daca nu stii sa scoti tapetul vechi, uite-aici un pont: cumpara vreo 5-6 tuburi de spray pentru geamuri si pulverizeaza pe toata suprafata tapetului vechi astfel incat acela sa se dezlipeasca mai usor. Dar nu pulverizezi totul odata. Acoperi tot tapetul vechi cu lichid o data pe ora, timp de cateva ore. Astepti apoi cam o zi si te apuci de dezlipit. Nu-ti fie teama ca strici peretele, ca asta se repara usor. Iar tapetul nou va arata mult mai bine si va tine mai mult.