| zenoviu a întrebat:

Problema sta in felul urmator: am un decantor care trebuie sa-l golesc. Nu stiu ce fel de pompa sa-mi cumpar! Decantorul nu are mai mult de 2 m adancime. Problema e ca apa trebuie "impinsa" de catre pompa cam 80 de metri. Ce caracteristici tehnice ar trebui sa aiba pompa pe care o voi cumpara?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa folosesti o pompa submersibila pentru ape uzate. Faptul ca apa trebuie impinsa 80 de m pe orizontala necesita un efort neglijabil pentru pompa. Efortul mare este pentru cei 2 metri diferenta de nivel, dar pompele au de obicei adancimea maxima de lucru mai mare de 7m.

| mgtow a răspuns:

Informatiile astea le poti primi de la un angajat care lucreaza la bricostore sau praktiker, dedeman, romstal.

| 07Red a răspuns:

Salut.Iti recomand eu o pompa, am cumparat-o de la un baiat acum 3 ani si nici azi nu am nici o problema cu ea. Uite numarul lui de telefon:0724688276