| diasasak a întrebat:

Recent mi-am renovat casa. nu am scos scotch-urile de la termopane ca sa nu se murdareasca marginile de var, in ideea ca le voi indeparta cu var cu tot. si acum s-a lipit varul ala de ele si nu mai pot scoate scotch-ul pentru ca se rupe. cum as putea proceda ca sa pot indeparta acest surplus de pe rama geamului, amandoua, scotch-ul si varul de pe el?

Răspuns Câştigător
| alx17 a răspuns:

Pai. parerea mea ar fi sa iei apa calda, fierbinte cu o periuta sau o carpa si sa freci varul si apoi sa incerci sa indepartezi scotch-ul de pe termopan. sau cred ca ar merge sa razi varul cu spaclu ..cred ca merge si apoi dupa ce ai ras varul sa dai cu apa calda sa cureti si sa indepartezi scotch-ul. sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca cu un aparat de curatat cu aburi, imprumutat de la cineva daca nu ai unul.