| Broadband a întrebat:

spuneti-mi si mie de ce mi se crapa peretele la camera..recent am renovat, am incarcat cu glet si dupa 4-5 zile vad o fisura mica deasupra geamului. stau la casa intr-o zona intens circulata de toti nebunii cu masini, sa fie din cauza aceasta? am cam 4m de la geam pana in strada..deci casa e pusa cam aproape..cum as putea sa-l intaresc, am ingropat o gramada de tencuiala si gleturi si tot degeaba mereu se crapa sad

2 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Exista o plasa speciala ce se prinde in glet ca sa nu mai crape, este o solutie de compromis la fundatia deficitara (nu rezista la traficul de pe strada). Respecte

| sergO3 a răspuns:

Din cauza masinilor daca zici ca stai intr-o zona intens circulata.Nu are rost sa pui peste, ar trebui sa izolezi cu izolatoare fonice. Funda?