| oargamarina a întrebat:

stau la bloc si as vrea tare mult sa imi plantez rosii in ghiveci de unde sa pot lua samanta in afara de piata cum se lasa? si cum se ingrijeste rasadul?

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Ia totusi de la piata rasaduri ca sa nu mai astepti pana iasa planta din seminte, plantezi in ghiveci, le uzi si le ingrijesti normal ca pe orice planta. Cand cresc trebuiesc legate, si vor trebui stropite impotriva manei. Si eu cresc de vreo 3 ani rosii in ghiveci, dar eu caut la piata rasaduri de rosii din cele mici cerry, ca dau mai bine intre flori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La aceasta vreme daca inca umbli dupa seminte, nci gogonele nu se mai fac pina la toamna.
Mergeti in piata si luati rasad.
Pentru rasad trebuie cunostinte de agricultura, pamint special, tratament...

Răspuns utilizator avertizat