| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am găsit niște ouă de Fazan și dacă tot aveam o cloșcă recent pusă acasă, am spus să iau un ou, nu l-am pus de mult și acesta este deja un pic spart și se aude un "poc, poc" acesta fiind puiul cred, întrebarea este: dacă aștept până când puiul iesă din ou, iar cloșca nu recunoaște, îl va omorî? Sau instinctul ii va spune că trebuie să aibă grijă de el (ea este pusă recent, de câteva zile, iar micul Fazan aproape iesă)?

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Nu il va omorî. In copilărie am avut mai multe ture de oua de fazan puse sub closca, din pacate rata de supraviețuire este mica. Sunt foarte zburdalnici, au viteza mare si sunt predispuși la diferite accidente.