| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat sa fumez (subliniez incercat, am realizat ca nu ma prinde).
Intrebarea mea e:
Cum scap de mirosul de tutun din baie? Am sansa sa dispara in 4-5 ore?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Fa curent de aer.Deschide toate geamurile din casa si cel din baie. Pune un ventilator provizoriu. Da-i cu spray de baie.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru suffarstar):

Am deschis toate geamurile, am dat si cu spray, dar nu am de unde sa fac rost de un ventilatorsad.
Am dat "curatat" baia si cu servetele dina celea parfumate, pentru curatarea bai.

Crezi ca am sanse sa dispara mirosul pana la ora 17?

| suffarstar a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Da,daca lasi toate geamurile deschise. Daca inca se mai simte, ascunzi tigarile si spui ca e de la vecini, ca ei au fumat, iar mirosul trece prin masca.Si nu mai incerca sa fumezi, vrei sa ajungi asa? http://legesiordine.files.wordpress.com/2012/11/cancerpul.jpg?w=640

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru suffarstar):

Stau la casa si vecini mei nu fumeaza...sad
Am vrut doar sa incerc, sa vad cum e si nu mi-a placut.

| suffarstar a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Aha,pai atunci faza cu ferestrele si cu usile deschise.Pana la 5 cred ca se duce mirosul.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru suffarstar):

Ori a disparut mirosul (in mare masura) ori m-am obisnuit eu cu el, nu mai simt cine stie ce miros (scuza, repetitia).

| suffarstar a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Atunci e bine.Stai afara vreo 2 minute, obisnuieste-te cu aerul proaspat, apoi intra in casa si vezi daca se mai simte. Sper sa se duca de tot.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru suffarstar):

Si eu.
Multumesc de ajutor!

| suffarstar a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Cu placere.

| Zerg a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Receptorii olfactivi au o capacitate de adaptare foarte rapida...probabil te-ai obisnuit cu mirosul.
Problema mai mare este ca mirosul de fum de tigara este foarte."Strident", poate fi usor simtit, si "intra" in haine si asa mai departe.
Trebuia sa te gandesti...ca nu e o idee buna sa fumezi...
In fine...succes acolo cu ce faci.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru Zerg):

Mersi, eu sper sa dispara mirosul (avand parintii nefumatori).
Mi-am invatat lectia (ma asteptam sa simti ceva cand fumezi, insa a nu e asa), nu e de mine fumatul.
Daca ai o idee, cum as putea sa scap de miros pana diseara la 17, ar fi foarte bine.happy

| Zerg a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Incearca sa dai cu Spray de camera...pentru a astupa cat de cat mirosul de fum de tigara. Acum depinde si cat fum a intrat in casa...
Si...deschide usile, geamurile, fa curent, dar nu sta mult in casa ca te haieste curentul...

22 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Daca ai tai nu sunt fumatori vor simtii. Daca baia are geam ai sanse mai multe.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru carpediem):

Nu fumeaza nimeni...nici mama, nici tatasad
Am deschis larg geamul si usa.
Ce mai pot face?
Pana la ora 17 as avea nevoie sa dispara mirosul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vezi ce faci cu mirosul de pe haine, scoate-te la aerisit si pe astea.Cheama pe cineva la tine sa-ti zica daca se mai simte mirosul.
Apuca-te de curatat baia. Fainata, gresie, cada ghiuveta, toaleta.Merge chiar un detergent de rufe, daca nu te pricepi sau daca nu gasesti ceva special.Va mirosi alfel, parintii tai vor fi suprinsi si poate nu vor simti mirosul

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Nu mai fuma in baie. fumeaza afara
daca esti la inceput iti dau un sfat..lasale cat mai poti, orice fumator pe care il vei intalini iti va spune la fel

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru ReViNeMaScAtii):

Nu am de gand sa continui, nu imi place si nu ma prinde, dar voiam sa incerc.
Acum vreau sa scap de mirosul din baie.

| NoNameasdod a răspuns:

Deci sa numai incerci sa fumezi sad. Poti face cancer la limba[ sau cv de genu] daca nu ``tragi `` corect. Oricum, ma bucur ca nu te-ai apucat cu adev. :*.
In legatura cu mirosul..pai incearca sa dai cu SPRAY si u, si sa deschizi geamul. Daca ai spray de camera SI MAI BINE, dai cu ala prin toata baia laughing.
Sau incearca sa ..nu stiu. ``Ascunzi mirosul`` ti-am zis.dai cu cat mai multe chestii laughing spray, parfum (depinde cat de mica/mare e baia. ). Si deschizi geamu... SUCCES. :*.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Stai linistit, va disparea... data viitoare fumeaza in bucatarie.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Mersi de sfat, insa nu cred ca va exista o data viitoare (nu imi place sa fumez)!

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Am incercat si eu ca si tine, nici pe mine nu ma prinde... eventual ma mai prostesc cand n-am ce face...

| RochEq a răspuns:

1.Ea un parfum dulce puternici si de dai cu el 2.Guma orbit 3. F efort cam 20 min si Va disparea mirsu de tigara 4

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru RochEq):

Cred, ca site-ul nu a publicat tot raspunsul (ai pus punctul 4, insa nu e scris nimic).
Multumesc de raspuns!
Daca nu a fos publicat raspunsul complet si daca ai timp si doresti, poate il poti posta pe tot.