| fywu12 a întrebat:

Salut, am o problema cu un geam. A ramas deschis si manerul nu se mai roteste pentru a-l inchide la loc. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pe laterala cu manerul, cam, la un sfert din inaltimea geamului, ai o mica pârghie care se poate impinge. Apasa parghia si apoi manevrează manerul.

| fywu12 explică (pentru regis):

La acest tip de geam pe care il detin nu am gasit acea parghie

| regis a răspuns (pentru fywu12):

Shit. Undeva pe feronerie trebuie sa ai un "buton" (nu stiu cum sa ii spun), marcat cu un simbol de blocare/deblocare. Daca nu il gasesti, ramane sa apelezi la o firma de termopane, ca altfel bajbaim si tu stai cu geamul deschis.