| George5663U a întrebat:

Salut! Am o problema la hidrofor.
O sa încerc sa explic cat de bine pot.
Dau drumul la Hidrofor(din butonul lui) acesta porneste,se aude pompa ca functioneaza dar hidroforul nu baga apa, iar presiunea aratata pe ceasul acestuia este 0.
Daca misc putin de hidrofor acesta porneste si incepe sa bage apa.
Ceasul urca pana la presiunea 3.5 si ramane acolo, dupa ce opresc apa si îi dau drumul iar presiunea coboara de la 3.5 la 0 si hidroforul numai baga apa.
Ce este de facut?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni firma care ti la instalat sa vina sa vada cauza si sa il repare, asta presupune sa ai bani de reparatie, nu umbla tu la el deoarece daca este pe gaz explodeaza iar daca este pe curent faci un scurt ia foc si ramîi fara casă in ambele situatii plus te raneste sau te omoara explozia sau scurt circuitul ca ia foc instalatia electrica.

| regis a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hidrofor pe gaz?!? Explozie mortala?!? Bai fratilor, pe ce lume traiti?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru regis):

Am confundat hidroforul cu boilerul scuze domnule