| adrian_2201 a întrebat:

Am o problema, usa masinii de spalat mi s a blocat tot cu rufe, stie cineva cum as putea sa o deschid?

6 răspunsuri:
| tee a răspuns:

Usa masinii mele de spalat se desface cu cateva secunde inainte de a trece acele doua minute necesare daca ii dau un pumn. Serios! Dar asta numai in cazul in care si-a terminat treaba.
Incearca... poate reusesti. Daca nu cheama pe cineva care se pricepe... e pacat sa o strici.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Reporneste-o si treci pe optiunea de evacuare manuala a apei. Apoi asteapta pana ce esti sigura ca s-a terminat programul. De obicei, la cele mai multe tipuri de masini de spalat se rezolva astfel. Aceasta este o masura imediata de "reset" a programului pe care l-ai selectat pentru spalare. Daca se mai repeta, intreaba si un specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uită-te în instrucţiuni; dacă nu se rezolvă cheamă un specialist. Dacă este apă înăuntru, încearcă să o scoţi. Uşa nu se deblochează dacă este apă înăuntru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spargi sticla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sparge geamu fraticaaaa!

| sandulache a răspuns:

Salut.
Pai atat ce poti sa faci sa o desfaci sau sa fortezi usa ca masina de spalat are si ea un mico cip ce ajuat la propgramarea spalatului, seci ori o desfaci, dar prima trebuie sa golesti apa din ea, vezi ca jos in satanga sau dreapta trebuie sa ai un capac ce se desface si de acolo golesti apa din maina si dupa aceia fortezi putin usa, bafat si succes.