| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am o suprafata de pamant pe care as vrea sa infintez o plantatie de paulownia. Pentru a face acest lucru am nevoie de ceva acte?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este nevoie de nicio aprobare pentru a cultiva pamantul cu planta Paulownia, fiindca nu este printer plantele care ar putea sa contravina anumitor normative sau legi speciale.

| sweetys a răspuns:

Intreaba la primarie cel mai bine. In unele zone stiu ca pamantul daca este trecut ca pamant agricol pe care se cultiva cereale, trebuie sa fie schimbat nu stiu ce, ca sa fie trecut ca plantatie de pomi. Nu stiu exact ce trebuie schimbat in documentele primariei. Oricum intreaba la primarie pentru siguranta.

| Dumitru_Doru_1953 a răspuns:

Nu stiu daca faci bine cultivand Paulonia. Se pare ca a fost un mare fas (minciuni pentru a-si vinde puietii). Asa citeam pe un forum, din pacate nu am linkul. Se plangeau cei care au infiintat plantatie ca nu e nici pe departe cum se spune.