| Valcu_Silviu_1990 a întrebat:

Salut, am pus si eu o clocitoare si astazi face 3saptamani, tempratura a stat la 38-4 38-6 apa a avut tot timpul, intoarse de 2ori pe zi, de ce nu ciocneste?

6 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Se poate sa fie oule nefecundate, sau sunt intarziate un pic.Asculta trebuie sa se auda ciocanituri. Daca esti sigur ca azi sunt 21 zile trebuie sa iasa.mai asteapta un pic nu le sparge.Cand ies sa ii pui intr-o cutie cu un bec de 15w, o sa ii ajute sa se usuce si sa se incalzeasca neavand cloca

| Valcu_Silviu_1990 explică (pentru Raducons):

Ms mult au inceput sa ciocneasca astazi fac siguri 21zile au cicnit 2oua mersi

| Valcu_Silviu_1990 explică (pentru Valcu_Silviu_1990):

Mai am o intrebare mai pot pulveriza cu apa ouale acum?

| Raducons a răspuns (pentru Valcu_Silviu_1990):

Nu are rost operatia, trebuie sa fie apa tot timpul in incubator, si nu mai trebuie intoarse ouale, este important

| Valcu_Silviu_1990 explică (pentru Raducons):

Ok mersi mult

| Sarcopt a răspuns:

Poate sunt fără bănuț