| GNY a întrebat:

Am zugrăvit în toată casa și totul a mers bine mai puțin în bucătărie. am dat șmirghel am gletuit am amorsa am dat cu lavabil și s.a umflat. apoi am dat jos tot pana la tencuiala, am făcut din nou aceeași procedura și la fel! Prima data am dat cu.var special pt bucătărie apoi cu lavabil normal apla.
Aveți idee ce trebuie făcut, sau unde se greșește?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu as da vina pe glet, sunt convins ca acesta s-a umflat, nu lavabilul. Eu l-as inlocui cu pasta de imbinare pentru rigips, e mai scumpa dar nu cojeste niciodata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa nu il fi lasat sa se usuce cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smirghel apoi mortar uscat.Peste mortarul uscat inca unde se pune plasa. Duoa ce se usuca, glet, amorsa si vopsea. Ce ai facut tu, nu e corect. In bucatarie sunt aburi si de acolo se umfla, trebuie neaparat plasa.

| Doru_ganea_1969 a răspuns:

Daca ininte a fost huma trebuie spalati perti cu apa si sapun.