Întrebare recomandată | cristianoionut93 a întrebat:

Salut, asi dori sa aflu cum pot turna in curte ( cam 2m patrati ) niste beton, ce imi trebuie? cum procedez? este pentru o piscina.

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Daca vrei sa nivelezi o suprafata de pamant pentru a monta o piscina nu-ti recomand betonul, mai bine pui un strat de 10-15 cm de nisip curat peste care sa pui o folie de linoleum(pentru pardoseli)pentru a proteja piscina.Respecte

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sapi groapa cautand ca peretii sa fie cat mai drepti,fixezi armatura, cofrajele, calculezi cantitatea de beton necesara inmultind suprafata cu grosimea stratului de beton. Daca nu te pricepi absolut deloc adu pe cineva care se pricepe, fara suparare-nu te poti pricepe la orice-pierzi bani si timp aiurea(betonul e de mai multe feluri, in functie utilizarea lui).

| cristianoionut93 explică (pentru Mihaela1964):

Nu cred ca e necesar beton armat, vreau doar un strat subtire peste pamant. ca sa il nivelez cu beton sau ciment. mersi

| ALEX2402 a răspuns:

Nu poti face o piscina numai din beton, trebuie sa te consulti cel mai bine cu cineva de la magazine specializate