Întrebare recomandată | SteelShadow a întrebat:

Bonsaiul Chinese Bird Plum trebuie pulverizat cu apa pe frunze?
Vreau răspunsuri doar de la cunoscatori in domeniu.

3 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Deoarece este o planta iubitoare de apa are nu ar trebui sa fie o problema deoarece poate asimila o infima cantitate de apa prin frunze nu cred ca ii vei face rau, dar nu ii vei face rau si datorita faptului ca nu are ciuperci care o ataca. oricum ce e in exces strica. incearca sa o stropesti odata pe saptamana, dupa o luna poate vezi imbunatatiri, continua, daca doar se pastreaza tot ar trebui sa continui, rau nu cred ca ii va face, dar daca da doar te opresti tongue have fun happy

| VrajitorulMaleficRevine6666 a răspuns:

Http://www.wikihow.com/Kill-a-Plant
Gasesti aici cateva metode. Eu is pompier cu diploma de sinistrat, ma pricep destul de bine in materie de porumbei :D

| SteelShadow explică (pentru VrajitorulMaleficRevine6666):

Da... Ma intreb de ce piezi timpul cu raspunsuri inutile.
Vrei sa mi-l pierd si eu pe al meu?
Ori ai RASPUNSURI UTILE care ajuta oamenii, ori taci si vezi-ti de treaba ta!