| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Care sunt restictiile de constructie pentru o mansarda?
De exemplu ce inaltime maxima pot avea peretii laterali, pentru a nu deveni etaj?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU exista restrictii! Faci cum iti place dar depinde si cat de inalt e acoperisul...
Inaltimea poate fi intre 120 cm si 170 cm = depinde de acoperis! daca depasesti 170 cm deja e etaj nu mai e masarda! Bafta!

| hugeraz a răspuns (pentru lpavel):

Nu prea am inteles :
"NU exista restrictii!, daca depasesti 170 cm deja e etaj nu mai e masarda "
Pai legal pot sa il fac si 180 cm daca nu mai vine turnata placa dupa?

| lpavel a răspuns (pentru hugeraz):

Ti-am zis ca nu exista restrictii! Poti face ce vrei tu, nu te opreste nimeni dar peste 170 vor evalua casa cu etaj nu cu masarda!