| bogz a întrebat:

Ce as putea turna peste o placa de beton ca aceasta sa nu se mai macine? Dau vot+funda.

Răspuns Câştigător
| mihaimsy a răspuns:

Ca sa nu se mai macine torni cel putin 2.5 cm de ciment cu apa... apoi o sclivisesti, adica o intinzi bine...o sclivisesti si gata, tot asa se toarna si mozaicul doar ca in compozitia cimentului cu apa pui mozaic.Repet, grosimea stratului trebuie sa fie minim 2, 5 cm.Asa ai rezolvat problema

6 răspunsuri:
| xname23 a răspuns:

Exista un procedeu numit sclivisire. se face o compozitie nisip si ciment in cantitate mai mare decat de obicei si se aplica pe placa. dupa uscare aceasta are un aspect lucios si nu se mai macina. sper ca ti-am fost de folos

| negru30 a răspuns:

Compozitia buna - la ciment - si nu se mai macina

| fulgerul a răspuns:

Izolatie profesionala!

| trăncănici a răspuns:

Un strat subţire de ciment, sau tartan(gumă)

| Bichi a răspuns:

Pana sa torni betonul sa pui niste plasa de sarma si fier beton pentru rezistenta si sa nu se crapebig grin

| thelionking a răspuns:

La mine e altfel laughing dupa ce faci o compozitie buna de ciment si ii dai o forma sa zicem ca vrei sa faci o terasa il uzi cu furtunul ca sa nu crapewinking si o sa reziste mult mai mult.