| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce inseamna functia Pulse la un blender pentru facut sucuri?
Mersii

Răspuns Câştigător
| mirinda34 a răspuns:

Funcția "pulse" este cea care îți amestecă băutura în cazul în care ai mai pus ceva în ea (lapte, sirop etc) și nu vrei să zdrobești. Cel puțin asta făcea la aparatul meu, învârtea bătura vreo 2 secunde la viteză maximă și se amesteca din prima.

| maphiotul explică (pentru mirinda34):

Am inteles
Mersii frumos

15 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Blenderul, dupa cum zice si numele nu e pentru stors sucuri, la blender o sa faci smootie uri, daca vrei sucuri ai nevoie de un storcator.

E posibil sa fie diferente de la model la model dar in general functia pulse e ca sa controlezi cat de marunt vrei sa toci ce ai in blender pentru ca aparatul o sa functioneze doar ca timp tii butonul apasat. Daca de exemplu iti faci ceva bautura si ai gheata in blender cu functia pulse poti sa nu faci gheata super marunta, ca poate tie iti place mai mare.

| maphiotul explică (pentru RoCkKiD):

Am inteles, mersii
Si stii un storcator bun stii? Model si de unde
Sa fie simplu, nu am nevoie de nici o functie speciala.doar sa iasă suc normal

| RoCkKiD a răspuns (pentru maphiotul):

Uita-te pe eMAG la reviewuri, poti sa iti pui un interval de pret caree conform bugetului, vezi cu ce produse ramai si apui te uiti ce zic oamenii despre produsele alea.

vezi ca din cate stiu eu storcatoarele sunt foarte scumpe, mai ales daca le compari cu blenderele.

| maphiotul explică (pentru RoCkKiD):

Dupa review-uri nu ma mai iau ca stiu cum functioneaza.le lasă doar care le convine lor in functie de ce vor sa vanda
Da un storcator e asa scump daca vreau unu cel mai simplu?
M-am uitat si am gasit doar pentru legume, nu am vazut nici unu care sa zica ca faci suc cu el

| Hammurabi a răspuns (pentru maphiotul):

Uite, încearcă varianta asta.
Nu apeși pe buton dar mie mi se pare mai eficient decât toate electricele, chiar dacă depui puțin efort.
https://www.e4home.ro/......-cu-panza/

| maphiotul explică (pentru Hammurabi):

Hai sa fim seriosi laughing
Pe bune?
Ne intoarcem in epoca de piatra?happy

| Hammurabi a răspuns (pentru maphiotul):

Folosește unul electric, iar apoi testează și ăsta din epoca de piatra.
Dacă te interesează doar eficiența și rezultatul îți vei da seama repede de diferență,

| maphiotul explică (pentru Hammurabi):

Am comandat unul cu presare la rece, e aceeasi treaba
Doar no sa dau eu la manivela in 2022, fara suparare laughing

| maphiotul explică:

Bine mă, esti tare, ce sa mai zic...

Răspuns utilizator avertizat