| TheFrunza a întrebat:

Salut! Cum pot scapa de gandacii de bucatarie? Am reparat pe langa tevi (m-am gandit ca poate vin pe acolo), am cumparat si injectie maxforce, dar degeaba ca tot apar.
Ce as putea face? Help plsss

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai ales daca stai la bloc, doar o dezinsectare totala ajuta, facuta in toate apartamentele si de mai multe ori!
Vorbeste cu administratorul, sa contracteze o firma specializata!

| Violleta2022 a răspuns:

Curatenie generala, cu deratizarea completa a casei, in special bucatariei, camarii si balconului.
Inarmeaza-te cu rabdare, ca cere timp sa scapi de ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chemi o firma de deratizare, de obicei daca veci nii tai dau cu sprai de gindaci acestia (gîndacii) vin coboara spre etajele inferioare, sau daca nu ai bani de deratizare cumperi sprai de gindaci solutie otrava de gindaci si dai peste tot, baie, bucatarie camere peste tot. La ce etaj stai.

| Brizbriz a răspuns:

Maxforce dureaza o saptamana pana dispar, si trebuie sa dai prin toata casa, nu doar acolo unde ii vezi
nu fi zgarcit cu injectia aia, eu asa am scapat de gandaci cu toate ca blocul e plin

| Yuoia a răspuns:

Degeaba solutii, rabdari, jumari si ce ti se mai spune!
La bloc, numai dezinsectia totala in bloc, inclusiv subsolul, ajuta. Absolut toate apartamentele! Pentru ca migreaza dintr-o parte in alta. Si repetat la 10 zile pentru ca ouale nu sunt afectate de otrava. Trebuie dat si dupa ce ies larvele.
Dupa asta, pastrata igiena la sange.

| 4ndr33y a răspuns:

Daca vrei sa scapi, cumpara Sano K300 si pulverizeaza de jur imprejur pe la plinta camerelor.
Si eu aveam probleme din cauza vecinilor, odata ce am dat, am scapat. Tratamentul trebuie repetat la fiecare 6 luni daca nu se face dezinsectie in bloc.

| Strwberrs a răspuns:

Buna. Exista niste spray-uri speciale sau poti sa o faci prin alta metodawinking
Le dai vin intr-un capac si o sa se imbete. Apoi dupa ce s-au imbatat, langa vin pui o bucata de 1 cm de creanga de copac ca sa se impiedice de ea. Si dupa creanga de copac pui o piatra ca sa dea cu capu' de ea. (Credite:TikTok). Sper ca am ajutat. Raspuns castigator? Sau macar sa-l evaluezi amuzanthappy te pup, paaa!

| CezaraEM a răspuns:

Exista o solutie cu sticla verde de la SANO, o gasesti la Carrefour, Mega, Kaufland. Se spala pe jos cu ea, intr-un lighean cu apa adaugi putin si dupa speli pe jos!
SANO FLOOR Plus se numeste!

| Ka0ru a răspuns:

Eu am folosit capcane din astea, in fiecare camera din casa si au disparut.
Gasesti si la profi cred.
https://www.emag.ro/....../DCX2D2BBM

| Suntbaiat123456789 a răspuns:

La farmaciile veterinare se găsește o soluție pentru gândaci în tub și trebuie să pui câte un punct la un metru distanță unul de altul și vor murii gândacii de la acea soluție. Cei drept este scumpă.