| Hundrea a întrebat:

Salut, cum se porneste un motocultor pro series 750 s? in ce ordine? Mai trebuie sa folosesc clapeta de soc sau nu? Sa raspunda doar cei care au motocultorul asta

1 răspuns:
| aADI a răspuns:

Trage șocul la fiecare pornire, ca să se incălzească blocul motor de pe el, îl lași 30 de secunde pe urmă lași jos clapeta de șoc, mai lași 30 de secunde pe urmă, și treci la utilizare. Trebuie încălzit motorul ca să funcționeze cum trebuie și să nu-l uzezi. Clapeta de șoc ce face? Lasă să primească mai multă benzină ca să ruleze mai ok la prima pornire ca să nu moară motorul. Este recomandat la fiecare pornire măcar 30 de secunde să fie ridicată, pe urmă incă 1 minut la incălzit fără utilizare pe urmă spor la treabă.