| danynyo a întrebat:

Salut, de curand am renovat cu sperenta ca am sa scap de mucegai in colturi dar de geaba tot apare ce sa fac ca sa scap de el si am dat toata camera cu glet si amorsa ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Izoleaza peretii la interior cu polistiren peste care pui rigips, zugravesti si aia e tot ai scapat de toate.Asta trebuia sa faci de la inceput, de la renovare.Mucegaiul apare de la umezeala, datorita ca ai peretii reci.Nu ai nici o sansa cu alte metode, pentru ca tu nu vei face caldura tot timpul constant sa poti incalzi zidurile.Adica daca ai bani f multi mentii aceiasi temperatura zi si noapte si aia e scapi de problema.Dar vei cosuma f mult pe caldura. Daca izolai la interior cum spun erai acum f bine. Daca esti curios cum sa faci spune siti explic cum se izoleaza.Si unde mai pui ca vei economisi bani mai mult de jumate cit ai folosit pina acum.

3 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Am dat cu Savo anti-mucegai.Am frecat ceva, dar a iesit.

| DoarEuLeo a răspuns:

Peretele afectat de mucegai se curata foarte bine cu solutii antimucegai si se lasa se se usuce. Daca sporii reapar inseamna ca peretele este afectat in profunzime si atunci stratul afectat trebuie indepartat. Se aplica un strat de tencuiala antiigrasie care permite o aerisire mai buna a peretelui dupa care o vopsea lavabila cu permeabilitate la vapori. Din experienta iti recomand Aeria Gold all-inclusive care se aplica foarte usor. In plus, este foarte rezistenta la spalari repetate

| Florin_Dima_2000 a răspuns:

Îți recomand Savo pentru anti-mucegai si sa stegi cu un burete puțin umed