| Acatincai_Veniamin_Mario_1998 a întrebat:

Eu am o iepuroaica care cred ca este afata deoarece cateodata ia paie si le aseaza. Dar aceasta zi este ultima ca are 35 de zile. Are burta foarte foarte mare oare poate sa mai intarzie? Cine imi spune dau funda!

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Se pregateste sa faca puiutii, azi ar trebui sa se mareasca familia happy. ziua abia a inceput, are timp sa ii fete, e in parametrii normali ca is timp de gestatie

Răspuns utilizator avertizat
| katy a răspuns (pentru Acatincai_Veniamin_Mario_1998):

Din ce stiu eu, inainte de a da nastere, e indicat sa aiba lucerna sub ea.referitor la timpul de gestatie eu stiu ca dureaza 35 zile, unii spun ca poate dura si 38. daca vi se pare ceva anormal, nu ar fi rau sa cereti totusi sfatul unui veterinar.

Răspuns utilizator avertizat
| katy a răspuns (pentru Acatincai_Veniamin_Mario_1998):

Nu mai retin cum puneau ai mei, cand aveau iepuri.am gasit un link, care e posibil sa va fie util.aici spun ca si fanul ar fi bun.cititi articolul, o sa gasiti notiuni interesante http://www.iepuri.info/cresterea-iepurilor/fatarea-la-iepurii-domestici/

| untu a răspuns (pentru Acatincai_Veniamin_Mario_1998):

Paiele uscate sunt pentru asternut, iar lucerna uscata sa le pui deoparte intr-o ladita ca hrana, nu pentru asezat pe asternut!

| untu a răspuns (pentru Acatincai_Veniamin_Mario_1998):

Uscata! Daca le pui lucerna verde proaspata, aceasta trebuie sa fie,, ofilita' timp de o zi la soare, astfel iepurii fac gaze si se baloneaza grav!

Răspuns utilizator avertizat