| Gilbert9 a întrebat:

Salut,m-am trezit in dimineata aceasta cu o mica inundatie, picura apa de la robinetul recent schimbat, este acel robinet ce opreste apa dintre teava si baterie, cand a fost montat instalatorul a pus un fel de banda dar se pare ca nu a rezistat mult, ce pot face?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce instalator e care pune banda izolatoare sa nu picure apa la un robinet nou schimbat? laughing
Probabil n-a montat (bine) garnitura de etansare sau n-a pus calt (canepa) pe filet, cum trebuie.

| baru a răspuns:

Opreste apa, demontezi robinetul si pui calt pe filet. Robinetul daca este nou, nu poate sa fie defect. Daca nu, telefon sa vina sa refaca lucrarea.

| Panamax a răspuns:

Il suni sa vina sa remedieze.

| GouDidodino a răspuns:

Opresti coloana de apa si apoi intervii pentru a remedia problema, banda aceea este teflon, recomand etansarea cu cânepă (câlți)