| AsuRo98 a întrebat:

Salut..parinti mei au un pogon care pana acum au plantat numai porumb pe el.
As vrea sa pun pe el capsunI de rasa..eexact cum se face in Spania cu folie de protectie sa nu creasca buruieni. doar la un nivel mai mic.

Intrebarea mea: se poate planta pe orice teren?
sau trebuie un anume teren?
As vrea sa scot aceiasi productie ca in Spania doar la un nivel mai mic. din cauza suprafetei mici de pamant.
in Spania e mai favorabipa vremea..se poate face si la noi ca in Spania?

Vreau pareri de la cei care stiu despre ce e vorba..Sau cunpsc pe cineva care a incercat.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Intrebare: pot sa fie furate de catre oamenii "buni"?

| Teodorof_Andrei_1986 a răspuns:

Se poate.Pui folia si de aici stii.

| AsuRo98 explică (pentru Teodorof_Andrei_1986):

Ai incercat tu? De unde pot cumpara rasduriile?
Cand trebuie plantat? Peste cat timp iese prima productie? Din cat in cat se uda si ce cantitate. rasp la toate.

P.s Alte pareri?