| TaharuJoko a întrebat:

Salut TPU! Am si eu nevoie de un sfat, am o usa si vreau sa o acopar cu ceva burete sa nu se mai auda nimic ce vorbesc eu in interiorul camerei, ce cant, ce fac etc aveti cumva un sfat ce bureti as putea cumpara si sa ii lipesc pe usa? Multumesc!

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Degeaba acoperi usa daca problema este, in fond, la peretii subtiri.

| TaharuJoko explică (pentru dullcat):

Sefule am peretii de jumate de cm grosime nu e bloc raspunde la intrebare cum trebuie

| dullcat a răspuns (pentru TaharuJoko):

Jumatate de cm? Nu prea se poate face in asa fel incat sa nu se mai auda nimic, indiferent ce solutie aplici.
Gasesti in linkul de mai jos, dar care reduc din sunet in diverse forme, asta daca nu doresti sa investesti in bani grei precum studiourile de inregistrare.

https://mathaus.ro/blog/izolare-fonica-apartament-Art371