| Bodnar_Bogdan_2000 a întrebat:

Salut,TPU!
Am și eu o întrebare, am făcut o casa(parterul) și am zidit-o cu BCA, dar nu am acoperit-o, se poate întâmpla ceva cu BCA-ul sau îl pot lăsa așa? Casă e făcuta de vreo 10 ani.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Indicat ar fi sa o acoperi. Nu se va dizolca bca-ul, dar nici nu ii face bine sa tot ia apa, mai ales pe timp de iarna, când apare si înghețul.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Eventual poate să se "roadă" sau să se se detelioreze dacă este de proastă calitate, însă nu prea cred că e posibil dat fiind faptul că e material pentru construcție.