| Daniel2836 a întrebat:

Boilerul pe lemne face și căldură sau doar încălzește apa?
Am nevoie de un răspuns rapid.
Dau Funda :*!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Boiler = aparat de incalzit apa. In cazul in care este instalat intr-o incapere va incalzi si incaperea din pierderile de caldura - specific de altfel la cele pe lemne. Inainte vreme, mult folosite, erau instalate in camera de baie si impaca si apa si caldura in baie. Se practica si azi si sunt destul de bune unde nu exista alte variante.

| MihyProGamer a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da,cred ca incalzeste daca il pui la putere mare! Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Vai obtine fum, apa calda, caldura si cenusa in proportii diferite.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Boilerul (pe lemne, gaz sau electric) doar incalzeste apa.