| stoica1 a întrebat:

Cu ce sa spal o fata de masa patata de cerneala?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Acid oxalic.

| AdrianExtreme a răspuns:

Spalo cu venis

| edi1098 a răspuns:

Nu sunt eu expert dar... acoperi pata cu venis apoi o pui intr-un lighean (mai micut) si acoperi cu apa (si si in apa poti pune venis)... bafta. Daca nu reusesti (stie mama).

| Haosen a răspuns:

Daca pata respectiva nu are multe zile de cand este acolo, poti da in cel mai simplu caz cu apa si dero.
Daca o ai de ceva zile incearca urmatoarele solutii:

Incearca sa freci pata respectiva cu acid oxilic sau coaja de lamaie ori lapte.

| violeta3 a răspuns:

Daca pata nu e mare foloseste un pic daca e mare o bagi in clor

| Deea6 a răspuns:

Sall! sunt niste corectoare de stilou cu 2 capete.

| rari13 a răspuns:

Cu solutie de bicarbonat

| Andrei_Raul_1988 a răspuns:

Ai incercat Vanish?