| paulthegame a întrebat:

cum se face corect cimentul lafrage? la o caldare de ciment de pun doua de nisip sau numai una?

Răspuns Câştigător
| ianacristian a răspuns:

Salut.depind ela ce anume vrei sa folosesti betonul pe care vrei sa il prepari. daca il folosesti pentru o sapa normala, de egalizare, poti pune 3 galeti de 20 kg la 1 sac, daca il folosesti pentru un beton tare gen fundatie, atunci poti merge si la o cantitate de 1 la 1, asemenea dozare se foloseste si pentru stilpii de sustinere, si plafoane.

2 răspunsuri:
| strazi1 a răspuns:

Pai galeata aia de cat cat e, hai ca iti zic doza normala :
-saci de 25 kg de ciment torni jumatate pentru 1 roaba de beton +12 lopeti material la alegere(ce ai tu de facut).
FUNDAbig grin

| constructii24 a răspuns:

Ce vrei sa faci ciment sau beton?