| Opersoanamasculina a întrebat:

Salutare, are cineva idee cum se face exact cimentul/betonul? am nevoie urgent de un raspuns, trebuie sa fac niste ciment pentru doua bare din metal si vreau sa stiu e la cineva care se pricepe. Mentionez ca nu am betoniera, ce vreau sa stiu e cum trebuie sa amestec praful de ciment cu balastrul, compozitia exacta. Revin.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce bare sunt si la ce iti folosesc? De asta depinde amestecul betonului.Procentul de ciment la cantitatea de balastru.

| RazvanXD21 a răspuns:

Intr-un recipient mare pui cimentul, 1-2 lopeti de balastru si 1 lopata de nisip si amesteci cu o bordmasina cu cap de amestecare (gasesti la magazinele cu materiale de constructii)

| darrio2007 a răspuns (pentru RazvanXD21):

Si cat ciment pune, mai inteligenta? E vorba de beton.Sacii au 40 kg.El asta vrea sa stie.Beton cu bormasina? Esti amuzant.Ai facut asta vreodata?